רבנים לחתונה

 
רבנים הם עם מוזר. מצד אחד כשאנחנו חושבים על אנשים דתיים אנחנו חושבים על כפייה דתית, אנחנו חושבים על המהומות שיש בירושלים עקב נושאים של כפיית ההעדפות של הדתיים על החילונים ואנחנו חושבים על האיומים שיש לגבי החזרת שטחים של הארץ הקדושה. עם זאת, כשאנחנו באים להתחתן אנחנו מסכימים ורוצים שישיאו אותנו רבנים, שכן אחרת הנישואין שלנו לא מוכרים בארץ ישראל.
 
רבנים משיאים בין בני זוג במוסד הנישואין המוכר בימינו. לפי ההלכה היהודית, רבנים צריכים להשיא בין בעל ואישה (ואך ורק ממינים שונים) כדי להפוך אותם לבני זוג נשואים לפי ההלכה ולפי הדת היהודית.
 
ומה עם אלה מאיתנו שאינם רוצים להינשא לפי הדת היהודית?
 
ובכן, עד עכשיו זה היה כמעט בלתי אפשרי אם בכלל. או שהיינו נוסעים לארץ אחרת ונישאים נישואים אזרחיים או שהיינו מוותרים על ההגדרה (שבעיניי רבים בזמן האחרון נראית פחות ופחות רלוונטית בין כה וכה) ופשוט בוחרים לחיות חיים משותפים שאינם מוגדרים בתור נישואין אלא בתור חיים משותפים.
 
עכשיו נוצרה אפשרות חדשה- נישואים אזרחיים בארץ ישראל. נישואים אזרחיים מאפשרים לעקוף את הכפייה הדתית הזאת שנוצרה על ידי הדת היהודית ולאפשר לאנשים מהעם היהודי (ואל נא תתבלבלו- העם היהודי אינו קשור בהכרח לדת היהודית, למרות האסוציאציה המתבקשת והאוטומטית של רוב האנשים) לבוא תחת מוסד הנישואין בלי שום קשר לטקסים דתיים.
 
זה מאפשר לאנשים שאינם מאותו העם להתחתן בלי צורך להתגייר, זה מאפשר לבני זוג מאותו המין להתחתן (דבר שלא היה אפשרי עד עכשיו) וזה מאפשר לאנשים שלא רצו להתחתן בגלל הצורך בטקסים דתיים לעשות זאת בכל זאת ולאפשר לעצמם להצהיר על האהבה שלהם אחד כלפי השני ועל המוכנות שלהם לחיות חיים משותפים ביחד.
 
לאלה מאיתנו שבוחרים בכל זאת להתחתן לפי ההלכה היהודית, רבנים הם אחד הדברים שאנחנו צריכים לדאוג להם. כמו שאנחנו צריכים לדאוג שיבואו רבנים להספיד כאשר אנחנו עושים אזכרה למישהו אהוב שמת, אנחנו צריכים לדאוג שיבואו רבנים שיקדשו אותנו תחת ברית הנישואין. רבנים, מהבחינה הזאת, לא שונים מהצלם שאנחנו צריכים לתאם איתו או הנגנים שאנחנו רוצים להביא שינגנו בחתונה שלנו בגן אירועים בשרון.
 
רבנים הם אנשים שעובדים וצריך לתאם איתם את התאריך והשעה שיבואו כדי לערוך את החתונה על פי המסורת היהודית. אם חשקה נפשכם בחתונה לפי המסורת היהודית, בין אם זה בגלל שאתם דתיים, הולכים על פי המסורת או פשוט אין לכם רצון או כוח לחפש אלטרנטיבה, רבנים הם אחד הדברים שאתם צריכים לדאוג לטפל בהם לפני שתהיה לכם אפשרות באמת לקדש את עצמכם תחת מוסד הנישואין.
 
רבנים, למעשה, הם אלה שהופכים את הנישואין לממשיים, לפי המסורת היהודית. לא הטקס, לא האוכל ולא החגיגה. אלא רבנים.